Domácí

V armádním areálu na Rychnovsku se střílelo. Jeden voják přišel o život

V armádním areálu na Rychnovsku se střílelo. Jeden voják přišel o život
Zdroj: Profimedia

Ve vojenském areálu v Týništi nad Orlicí Rychnovsku došlo ve čtvrtek vpodvečer ke střelbě. Na místě zasahovali policisté i záchranáři, postřeleného vojáka se však nepodařilo zachránit - svým zraněním podlehl. Podle informací TN.cz se měl voják zřejmě postřelit sám.

"Mohu potvrdit, že zasahujeme u postřeleného příšlušníka armády. Zatím ale nemáme informace o jeho zdravotním stavu. Nechceme teď posádku rušit, protože se pacientovi intenzivně věnuje," uvedl okolo půl osmé večer mluvčí záchranářů Ivo Novák. O půl hodiny později redakci TN.cz sdělil, že voják zemřel.

"Do příjezdu záchranářů byla na místě prováděla laická resuscitace, kterou později převzala posádka. I přes veškerou snahu se ale pacienta nepodařilo zachránit a svým zraněním podlehl," řekl Novák.

Související obsah

Zprávu o střelbě ve vojenském areálu v Týništi nad Orlicí potvrdila i mluvčí policie Eva Prachařová. Podrobnosti k případu ale zatím podle ní kriminalisté nemají, a více informací proto nemůže sdělit. Podle informací TN.cz se měl voják zřejmě postřelit sám. Tento závěr je však zatím předčasný a nepotvrzený.

K události došlo v zásobovacím úseku, upřesnila mluvčí vojenské policie Nikola Hájková. "Jednalo se o vojenského policistu, který utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla. Dodala, že pro potřeby vyšetřování byla nařízená soudní pitva. Více informací vojenská policie zatím sdělovat nebude. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz