Domácí

V Ústí nad Orlicí zmizel v řece mladý muž. Hasiči povolali potápěče

Policisté i záchranáři zasahovali v pátek v blízkosti Sporthotelu v Ústí nad Orlicí. V řece Tichá Orlice se měl pod jezem utopit dvaadvacetilý muž. Záchranáři po něm stále pátrají.

Podle policistů měl mladík z dosud nezjištěných příčin skočit do řeky v místech splavu Regule u koupaliště. "Nyní propátráváme koryto řeky, protože muž se zatím nevynořil," informovala policejní mluvčí Lenka Vilímková.

"Můžu potvrdit, že zasahujeme u případu tonutí. K události došlo někdy po druhé hodině odpoledne,“ řekl pro TN.cz mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý.

Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. "Stále pátráme. Na místo vyrazili také potápěči,“ sdělila v pátek pozdě odpoledne mluvčí hasičů Vendula Horáková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz