Domácí

V bytě na Žižkově začalo hořet, hasiči museli evakuovat 57 lidí

V bytě na Žižkově začalo hořet, hasiči museli evakuovat 57 lidí
Zdroj: HZS Praha

V neděli večer vyjížděly tři jednotky hasičů k požáru bytu ve třináctém patře panelového domu na pražském Žižkově. Z bytovky hasiči evakuovali 57 lidí a zachránili čtyři, přičemž jeden člověk skončil v péči záchranářů. Přestože se požár obešel bez lidských obětí, zemřela při něm jedna kočka.

Do ulice V Zahrádkách v Praze 3 vyjížděly tři hasičské jednotky po sedmé hodině večer. V bytě ve 13. patře jednoho z tamních panelových domů totiž vypukl požár. "Hořela kuchyňská linka a vybavení jedné místnosti, zplodiny poškodily omítky v celé bytové jednotce," upřesnil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

U požáru hasiči zasahovali jak zvenčí pomocí výškové techniky, tak uvnitř bytovky v dýchací technice. Podařilo se jim ho lokalizovat poměrně rychle - už zhruba dvacet minut po příjezdu. "Následovalo dohašování a kontrola skrytých ohnisek termokamerou," doplnil Kavka.

Související obsah

Z domu hasiči evakuovali 57 lidí a čtyři zachránili, jeden z nich byl předán do péče přivolaných záchranářů. Požár se obešel bez ztrát na lidských životech, to samé se však nedá říct o životech zvířecích - jedna kočka v hořící budově přišla o život.

"Hasičský vyšetřovatel odhadl škodu na půl milionu korun, příčina požáru se vyšetřuje," dodal Kavka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz