Domácí

Kvůli sršni skončilo auto na střeše. Sotva posádka unikla, začalo hořet!

Kvůli sršni skončilo auto na střeše. Sotva posádka unikla, začalo hořet!
Zdroj: Policie ČR

Jen šťastnou náhodou neskončila tragédií dopravní nehoda, ke které došlo v sobotu poblíž obce Bašnice na Jičínsku. Osmadvacetileté řidičce do auta vlétla sršeň. Při snaze vyhnat hmyz ven ztratila kontrolu a její fabia skončila na střeše. Posádka včetně čtyřletého chlapečka měla obrovské štěstí. Sotva se jim podařilo ze zničeného auta vylézt, vyšlehly z něj plameny.

Modrá fabia, kterou v době nehody řídila 28letá žena, skončila na střeše v příkopu nedaleko královéhradecké Bašnice. Na místě spolujezdce v té době seděla 18letá dívka a na zadním sedadle se vezl čtyřletý chlapeček. Jako zázrakem se nikomu z nich nic nestalo.

Z potlučeného auta se jim podařilo uniknout v pravou chvíli. Podle informací policie totiž krátce po havárii začalo hořet. Oheň zachvátil i vnitřní prostor vozu. Pokud by se podle závěrů policistů posádka uvnitř zdržela jen o chvíli déle, mohlo dojít k tragédii.

Související obsah

"Všichni byli v důsledku toho, že se auto otočilo přes střechu, převezeni do nemocnice. Vyšetřením nebylo zjištěno žádné zranění ani u jedné z osob, které byly v tu dobu přítomny ve vozidle," řekl TN.cz policejní mluvčí Aleš Brendl.

Oheň podle policie nezpůsobila žádná technická závada, ale šlo o přímý důsledek nehody. "Zřejmě došlo k úniku paliva na rozpálený motor. Samotný požár vznikl v motorové části, a poté se přemístil do interiéru. Než přijeli hasiči, rozšířil se až do vozu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun," upřesnil Brendl.

Související obsah

Policejní mluvčí dodal, že mladá posádka měla obrovské štěstí, že po nehodě nikdo z nich například nezůstal v bezvědomí. Pokud by v autě totiž po nárazu zůstali, zřejmě by uhořeli.

"Je to kuriózní. S tímhle se opravdu nesetkáváme každý den, aby se řidička začala věnovat místo řízení nějakému nebezpečnému hmyzu, navíc v kombinaci s následným zahořením vozu," dodal Brendl.

Související obsah

Že by si 28letá žena před jízdou dopřála alkohol, vyloučila podle policistů dechová zkouška. "Přestala se věnovat řízení a sjela do příkopu, který napomohl tomu, že se auto převalilo přes střechu," popsal Brendl pravděpodobnou příčinu nehody s tím, že v podobné situaci je mnohem bezpečnější zastavit a otevřít dveře, aby hmyz z auta zase bezpečně vyletěl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz