Domácí

Na Kladensku se utrhl výtah s lidmi. Zranění uvízli čtyři metry hluboko

Na Kladensku se utrhl výtah s lidmi. Zranění uvízli čtyři metry hluboko
Zdroj: HZS Středočeského kraje

K pádu výtahu vyjížděli středočeští hasiči na Kladensko v pondělí odpoledne. Hasiči zachraňovali dva uvězněné, jednoho musel transportovat vrtulník do nemocnice.

Výtah se utrhl v pondělí před 15. hodinou v rodinném domě v Libušíně na Kladensku ve Středočeském kraji. Byli v něm tři lidé, se kterými spadl do přibližně čtyřmetrové hloubky.

Hasiči dorazili na místo necelých deset minut po vyhlášení poplachu. Pustili se do komplikované záchrany dvou uvězněných, kterým se z výtahu nepodařilo dostat ven. Jednomu ze zraněných se podařilo postavit improvizované schodiště, po kterém následně vylezl nahoru.

Související obsah

Před příjezdem hasičů slezli dolů za zraněnými po vytvořeném schodišti lékařka a policista. "Po prozkoumání místa zásahu hasiči za pomoci trojnožky a improvizovaného kladkostroje spustili dolů ještě lékaře letecké záchranné služby a dva příslušníky lezeckého družstva," informovala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Vzhledem k náročným stísněným podmínkám poskytli lékaři zraněným, kteří uvízli ve výtahu, to nejnutnější ošetření. Hasiči následně oba pacienty stabilizovali a připravili na přesun pomocí lanové techniky.

"Muž, který utrpěl těžší zranění, byl vytažen v transportní vaně. Druhou osobu hasiči vytáhli za pomoci evakuačního záchranářského trojúhelníku," popsala Fliegerová. Vážně zraněného muže následně transportoval vrtulník do nemocnice.

 

sik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz