Domácí

Drogový gang z Plzně dopaden! Do Česka dovážel desítky kilo kokainu

Národní protidrogová centrála rozbila největší obchod s kokainem na Plzeňsku. Gang si mohl svou činností přijít až na několik desítek milionů korun. Nyní jim hrozí až osmnáct let vězení.

Policistům z Národní protidrogové centrály se podařil mistrovský úlovek. V uplynulém týdnu totiž rozbili jeden z největších drogových obchodů v Plzeňském kraji. Gang si svou činností přišel na miliony korun.

"Celá skupina pracovala tak, že jedenkrát měsíčně vysílala „koně“ do Nizozemí (šlo o řidiče v nenápadném osobním voze), který do Česka přivezl vždy kilo kokainu, který pak gang rozprodával dealerům především v Plzeňském a později i v Karlovarském kraji a v Praze," informuje Krimi- Plzeň.

Skupina měla dovážet kokain do Česka již od roku 2017, čímž si mohla přijít nejméně na třicet miliónů korun, zisk byl spíš ale daleko vyšší. Často využívala šifrovanou komunikaci nebo rušičky mobilního signálu.

 

Související obsah

Policie při akci s krycím názvem Rita provedla v pondělí 22. června razii na různých místech v Plzni a plzeňském kraji. Při razii objevila nejenom kokain, ale také pervitin.

Policie kauzu stále vyšetřuje, každopádně při uznání viny z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látka hrozí skupině až osmnáct let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz