Domácí

V Praze vybuchl byt! Dva lidé se popálili, jeden muž zemřel

K výbuchu bytu v pražských Holešovicích ve středu vyjeli policisté, hasiči i záchranáři. Na místě jsou dva zranění a jeden mrtvý. Jedna žena se nadýchala zplodin. Hasiči evakuovali desítky lidí.

"U požáru bytu v Holešovicích ve Strojnické ulici zasahují dvě posádky záchranářů, inspektor a speciální vůz ATEGO. Z Holešovic transportujeme do pražských nemocnic tři osoby. Žena (25) se nadýchala zplodin hoření, další žena (62) a muž (71) utrpěli popáleniny zhruba na 15 procentech těla. Šestnácti lidem změřili zdravotníci hladinu CO, bez nutnosti další péče. Požár si vyžádal jednu oběť," sdělili záchranáři.

Požár zasáhl celý byt ve třetím patře. Hasiči evakuovali desítky lidí. "Zachraňujeme obyvatele domu pomocí vyváděcích masek. Nasazena byla i výšková technika," uvedli pražští hasiči během zásahu.

Související obsah

"Bouchlo to v trojce ve druhým patře toho vedlejšího domu. Já jsem z jedničky. Slyšela jsem velký výbuch, jako když se sype sklo. Rozbilo to okna, sklo se vysypalo na ulici," vyložila žena.

"Požár zasáhl dva byty, částečně byla narušena i statika. Požáru předcházel výbuch, který poškodil příčku do vedlejšího bytu, plameny se rozšířily na oba byty. Vytvořili jsme tři úseky, vyhlášen byl druhy stupeň poplachu," doplnili hasiči.

Požár se podařilo uhasit kolem půl desáté dopoledne. "Z objektu bylo evakuováno celkem 22 osob, 40 osob bylo zachráněno. Statik zhodnotil objekt a rozhodl, že se obyvatelé domu mohou vrátit, mimo požárem zasažené byty," informovali hasiči po desáté dopoledne.

"Na místě zasahuje nekolik desítek policistů spolu s kriminalisty. Ti budou zjišťoval proč v bytě došlo k výbuchu a následnému požáru. V tuto chvíli není příčina známa. Vzhledem k náročnosti situace je uzavřena Bubenská ulice. Pokud je to možné, zvolte objízdnou trasu," oznámila policie na sociálních sítích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz