Domácí

Vouchery na lázně vzali lidé útokem. Rozdalo se jich už přes 15 tisíc

Od úterý eviduje ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) již více než 15 500 stažených voucherů na dotovaný pobyt v lázních. Program COVID – Lázně sice oficiálně odstartoval ve středu, ministerstvo ho ale spustilo už v úterý večer. Poukaz na slevu 4000 si mohou lidé stáhnout prostřednictvím webu Kudyznudy.cz. Do projektu se zatím zapojilo 68 lázeňských zařízení.

Aby zájemci dosáhli na kýžený voucher, musí si objednat pobyt na minimálně šest nocí a alespoň pět lázeňských procedur. Poukaz si mohou nechat vygenerovat přímo v lázeňských zařízeních, nebo ho stáhnout na portálu Kudyznudy.cz. Řekla to ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) na tiskové konferenci.

"Dali jsme tu možnost, aby se lidé seznámili se systémem. Lidé chtějí trávit dovolenou Česku, těší se do lázní a potřebují se zrehabilitovat. Lázně nejsou jen pro bohaté lidi, jak se často tvrdí, je to pro širokou veřejnost," popsala ministryně Dostálová důvod dřívějšího spuštění programu.

Související obsah

Zapojit se do projektu mohou všechny lázně s příslušnou certifikací, účast je ryze dobrovolná. Náměstek sekce regionálního rozvoje David Koppitz na tiskové konferenci řekl, že ministerstvo bude seznam lázeňských zařízení denně aktualizovat.

"Věříme, že se nakonec přihlásí všechny lázně, které splní dané podmínky," prohlásil. Od středečního rána běží také infolinka. Od osmi hodin ráno vyřídila dle Dostálové na 300 hovorů ohledně poukazů.

Související obsah

Na voucher dosáhne každý člověk starší 18 let, který má pojištění v České republice. Nabídka se vztahuje i na seniory. Voucher platí od 1. 7. do 31. 12. 2020. Slevu dostane klient hned při placení.

Původně vláda plánovala podporu cestovního ruchu bez omezení a hodnota poukazu měla být 10 tisíc korun. Měl se na něm podílet stát, zaměstnanec a zaměstnavatel, nápad však vzal za své kvůli krizi.

Související obsah

Na program COVID – Lázně vláda vyčlenila miliardu korun. Za tu bude možné vystavit maximálně 250 tisíc voucherů. Poukazy nebude možné sčítat s dalšími slevovými či dotačními nabídkami na podporu cestovního ruchu.

Lázeňský sektor je jedním z těch, které koronavirová krize zasáhla nejvíc. Podpora od státu má lázním alespoň částečně vynahradit chybějící zahraniční klientelu. Ta tvořila až 44 % lázeňských klientů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz