Zahraničí

Při střelbě v Mexiku zemřelo 24 lidí. Útočily drogové gangy, tvrdí guvernér

Nejméně 24 obětí si vyžádala střelba v neregistrované protidrogové léčebně ve středním Mexiku. Dalších sedm lidí utrpělo zranění. Motiv útoku zatím není jasný, podle tamního guvernéra za něj ale můžou drogové gangy.

Několik ozbrojených útočníků vtrhlo do léčebny ve městě Irapuato v mexickém státě Guanajuato. Zastřelili 24 lidí, dalších sedm zranili. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu, k motivu útoku se zatím nevyjádřila. Informovala o tom agentura AP.

Guvernér státu Diego Singue Rodriguez Vallejo uvedl, že to vypadá na útok drogových gangů. Guanajuato dlouhodobě bojuje s kartely, které si mezi sebou vyřizují účty. Už v minulosti v podobných zařízeních zabíjely dealery konkurence.

Mexiko do protidrogových léčeben téměř neinvestuje, a tak jsou neregistrovaná zařízení často jedinou volbou chudších obyvatel. Ta jsou proto většinou soukromá, podfinancovaná a čelí nařknutím z týrání závislých.

Související obsah

V léčebnách navíc často hledají útočiště dealeři, kteří utíkají před rivaly. Z klinik se tak stávají snadné terče. Poslední útok patřil k nejkrvavějším na léčebny v historii, překonal i ten z roku 2010, při němž ve městě Chihuahua zemřelo 19 lidí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz