Domácí

Holčičky už chtěly na svět, záchranáři nestíhali. Cecilka se narodila u auta

Holčičky už chtěly na svět, záchranáři nestíhali. Cecilka se narodila u auta
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Náročnou noc zažili záchranáři Jihomoravského kraje. V sobotu vyráželi hned ke dvěma překotným porodům, oba ale dobře dopadly. Teď zveřejnili příběhy miminek, která se nedočkavě drala na svět, a také jejich roztomilé fotky.

Krátce před 23. hodinou vyjížděli záchranáři k překotnému porodu v Brně. Jakmile dorazili, bylo jim jasné, že do nemocnice už budoucí maminku dovézt nestihnou.

"Za pár minut po našem příjezdu jsme pomohli na svět krásné holčičce, maminka byla statečná a skvěle spolupracovala. Chválím i tatínka, zachoval klid a rozvahu. Rodičku i děťátko jsme po ošetření převezli do nemocnice," uvedl lékař Martin Mucha, který se o miminko spolu s kolegy postaral.

Novorozená holčička dostala jméno Thea a šťastná maminka děkovala záchranářům za pomoc. "Myslela jsem si, že se to může stát jen ve filmu… a teď se to stalo nám. Thea je naprosto v pořádku," doplnila Romana.

To ale ještě nebylo ze sobotních překvapení všechno. Jen o pár minut záchranáři jeli znovu k nedočkavému miminku a znovu do Brna. Další holčička se nakonec narodila bez pomoci lékařů. Rodiče chtěli do porodnice dojet sami, nakonec ale dítě na svět přivedli před autem.

Související obsah

"Rodiče si zaslouží velkou pochvalu, jak výborně to zvládli. Holčička je zdravá a krásná," prohlásila lékařka Jana Hanzálková, která společně s posádkou o maminku s děťátkem pečovala. Maminku i dcerku záchranáři ošetřili a převezli do nemocnice.

Dívenku, která má tři starší sestřičky, se rodiče rozhodli pojmenovat Cecílie. "Je to pro nás malý Boží zázrak," radoval se tatínek.


V Ostravě se narodila trojčata, maminka až do poslední chvíle okopávala brambory. Více se dozvíte z videa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz