Domácí

Miminko zemřelo po otřesu mozku. Jeho otce soudí za surové zacházení

Krajský soud v Ústí nad Labem začal řešit případ muže, který měl způsobit smrt své 11-ti týdenní dcery tím, že s ní velmi silně třásl. Dívka pak na následky zranění zemřela v nemocnici. Případ se stal loni v říjnu v Mostě. Muži hrozí až 16-ti leté vězení.

28letý otec třásl malým miminkem tak silně, až mu způsobil vážné poranění hlavy. Dítě pak skončilo v bezvědomí v nemocnici. U soudu dostal panenku, s níž měl předvést, jak s miminkem zacházel.

Podle žalobce byla holčička hospitalizovaná na jednotce intenzivní péče, později ale skončila na jednotce následné péče. V podstatě jí už nebylo pomoci a přibližně dva měsíce po tom, co s ní měl otec surově zacházet, zemřela.

Související obsah

Při výslechu tvrdil, že jí ublížil omylem. Přivolána záchranka dítě okamžitě převezla do nemocnice.

Za těžké ublížení na zdraví dítěti mladšímu 15ti let teď obžalovanému hrozí až 16ti leté vězení.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Píše se na Deník.cz