Domácí

Na silnici z Brna do Svitav jsou obrovské kolony. Začala rekonstrukce

Cestáři začali opravovat asfaltový povrch na silnici I/43 z Brna do Svitav v úseku u města Kuřim. Semafory tu řídí kyvadlový provoz a na místě jsou i policisté, především ve směru od Brna se tvoří dlouhé kolony. Policisté doporučují řidičům, aby se místu úplně vyhnuli.

Směrem od Brna až do obce Česká se tvoří dlouhé kolony. Ty měří aktuálně okolo čtyř kilometrů. Policisté se na místě snaží dopravu urychlit, ale situace v místě je velmi komplikovaná.

"S určitými problémy v místě počítejte až do večera," varuje policejní mluvčí Petr Vala.

Plánovaná rekonstrukce asfaltového povrchu křižovatky u Kuřimi začala v sobotu ráno. Na plynulost a bezpečnost provozu dohlíží dopravní policie.

Související obsah

"Největší komplikace však očekáváme v pracovních dnech. Pokud můžete, místu se raději zcela vyhněte," radí Vala.

  

Opravovaným úsekem se bude zhruba následující dva týdny projíždět kyvadlově. Objízdná trasa zatím není vyznačená.

"Pro řidiče jedoucí stavbou to jednoznačně znamená nemalé zdržení, zvlášť když problematické místo nelze z řady důvodů ani alternativními trasami efektivně objíždět," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz