Videoreportáž

Neuvěřitelné záběry nejstaršího podmořského světa! Lidé tu žili před 10 tisíci let

Potápěči na Yucatánském poloostrově objevili pod mořskou hladinou okrové doly, které jsou jedny z nejstarších na kontinentu. Podle výzkumného centra se v dolech nachází nejlépe doložené podklady o obyvatelích. To vysvětluje, proč se v nich nachází kostry v nyní ponořených labyrintových jeskyních. Tento objev lidských ohňů, skládaných těžebních zbytků, jednoduchých kamenných nástrojů a navigačních pomůcek svědčí o tom, že se lidé dostali do jeskyní kolem 10 000 až 12 000 lety před Kristem. Jak dnes vypadají 8 000 let zaplavené jeskyně, se podívejte ve videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz