Domácí

Petice za ústavní právo na zbraň zašili do roušky! Snaží se i o rekord

Akci spojenou s pokusem o rekord ve středu plánují legální držitelé zbraní. Předsedovi Poslanecké sněmovny odevzdají největší roušku v Česku, kterou naplnili podpisy petice za ústavní právo na zbraň.

Signatáři petice podporují návrh na to, aby právo bránit se se zbraní bylo zakotveno v Ústavě. Chtějí tak bojovat proti snahám Evropské unie, která v posledních letech práva držitelů zbraní omezuje.

Česko se žalobou proti směrnici neuspělo a teď předkládá novelu zbraňového zákona, který evropské regulace přebírá. Omezení poznají hlavně držitelé zbraní, kteří používají velké zásobníky, sklopné pažby nebo pušky upravené z původně automatických.

Související obsah

Návrh na ústavní zakotvení práva obrany se zbraní už prošel Senátem a teď ho čeká hlasování ve Sněmovně. Podporovatelé sesbírali přes sto tisíc podpisů, mezi nimi je jméno prezidenta republiky nebo premiéra Babiše.

Všechny petice zašili do obří roušky, kterou předají předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO). Roušku navíc nechají zapsat do české knihy rekordů.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz