Zahraničí

Jeřáb se v Londýně zřítil na domy! Nejméně jeden mrtvý, čtyři zranění

Nejméně jeden člověk zemřel ve středu v Londýně poté, co se na několik domů zřítil stavební jeřáb. Další čtyři lidé se zranili, dva z nich museli záchranáři převézt do nemocnice. Příčina neštěstí zatím není známa.

Jeřáb se zřítil na staveništi v londýnské čtvrti Bow ve středu kolem půl třetí odpoledne místního času. Poničil dva řadové domy a panelák, který na kterém se právě pracuje. Neštěstí má nejméně jednu oběť. Informoval o tom portál Sky News.

Další dva lidi, kteří utrpěli poranění hlavy, převezli záchranáři do nemocnice. Dva lehce zraněné ošetřili na místě. Několik obyvatel zůstalo uvězněno, mezi nimi i jeřábník, popsali svědci. Hasiči je vyprošťovali celé hodiny.

"Bylo kolem půl třetí, když jsem otvíral okno do zahrady a viděl jen obrovskou červenou věc, která šla k zemi. Utekl jsem. Nevěděl jsem, co mám dělat, myslel jsem, že je konec světa," uvedl Motiur Rahman, který žije v jednom z poničených domů.

Související obsah

Na fotkách jsou vidět obrovské otvory, které padající jeřáb prorazil ve střechách dvou řadovek. Poté se zřítil na panelový dům. Firma, která na místě staví, ho postavila teprve v úterý. Proč se jeřáb převrhnul, zatím není jasné.

Policisté uzavřeli okolní ulice a žádají obyvatele, aby se místu vyhnuli. Starosta městské části Tower Hamlets vyjádřil podporu všem, koho neštěstí zasáhlo. "Prioritou je zajištění bezpečnosti, ale potřebujeme odpovědi na to, jak se to stalo," napsal John Biggs na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz