Krimi

Chci řídit, vytáhl mladík v autobuse sekeru a nůž! Pak havaroval

V nečekané drama se v úterý večer změnila jízda linkového autobusu na Kladensku. Do spoje totiž nastoupil podle policie mladík ozbrojený nožem a sekerou a dožadoval se řízení. S uloupeným autobusem později havaroval a měl ohrožovat dobrodince, kteří mu přispěchali na pomoc.

"Sedmadvacetiletý podezřelý z Kladna v úterý před půl desátou večer nastoupil v jedné obci na Kladensku jako cestující do linkového autobusu. Poté, co zjistil, že je ve vozidle sám, požádal řidiče, aby mu nastartovaný vůz vydal," popsala začátek incidentu policejní mluvčí Michaela Nováková.

Protože mladík svoji "žádost" podpořil nožem a sekerou, vyděšený šofér z autobusu utekl a nechal mu ho napospas. "Násilník z místa odjel směrem na Třebusice. Zde poblíž železničního přejezdu havaroval, když s autobusem vjel do příkopu," říká Nováková.

Nehoda neunikla dvěma projíždějícím řidičům osobáků, kteří zastavili, aby nabídli pomoc. Mladík ovšem podle vyšetřovatelů nůž a sekeru vytasil i na ně a snažil se zmocnit klíčů od jejich aut, aby mohl ujet pryč.

Související obsah

Jenže šoféři se nelekli, společnými silami lupiče přemohli a přivolali muže zákona. "Dechová zkouška byla u zadrženého pozitivní, nadýchal 1,57 promile. Hlídka chtěla násilníka eskortovat, ale on i při převozu kladl odpor, plival na policisty a vyhrožoval jim likvidací. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba, aby podala uklidňující léky. Následně byl výtečník umístěn do policejní cely," informovala policejní mluvčí.

Za loupež, poškození cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky agresorovi nyní hrozí až desetileté vězení. Vyšetřovatelka zároveň podala návrh na jeho vzetí do vazby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz