Zahraničí

Starostu Soulu obvinili ze sexuálního obtěžování, teď ho našli mrtvého

Jihokorejská policie našla po rozsáhlé pátrací akci tělo starosty hlavního města Soulu. Nejspíš spáchal sebevraždu. Mluvilo se o tom, že čtyřiašedesátiletý Pak Won-Sun bude kandidovat na prezidenta. V posledních dnech ale čelil obvinění ze sexuálního obtěžování.

Více než šest set lidí, tři bezpilotní letadla a policejní psy. Takové prostředky nasadily do pátrání po starostovi místní bezpečnostní složky. "Policie spustila rozsáhlou policejní akci. Pátrali jsme po něm od čtvrt na šest a krátce po půlnoci jsme našli starostu mrtvého v místních horách," oznámil v pátek smutnou zprávu Choi Ik-su z metropolitního kriminálního oddělení.

O pomoc policii požádala starostova dcera poté, co v jejich rezidenci našla dokument, který se podobal dopisu na rozloučenou. Pak Won-Sun byl nalezen poblíž místa, kde byl naposledy zachycen signál jeho mobilu. Po nálezu těla zástupci radnice přečetli starostovu závěť.

"Omlouvám se všem. Chtěl bych poděkovat těm, kteří za mnou stáli. Omlouvám se své rodině, které jsem způsobil bolest. Žádám vás, abyste mě zpopelnili a můj popel uložili do hrobu k mým rodičům. Nashledanou," napsal v ní.

Podle jihokorejské televize ho den před zmizením nařkla bývalá sekretářka ze sexuálního obtěžování. Tvrdila, že byla vystavena nechtěnému fyzickému kontaktu a nevhodným telefonátům. Policie se připravovala obvinění prošetřit.

Související obsah

Pak Won-Sun byl do úřadu zvolen v roce 2011 a jako jediný starosta Soulu obhájil potřetí mandát. Obyvatelé si jeho práce cenili i během pandemie koronaviru.

Won Sun byl vystudovaný adviokát a specializoval se na lidská práva. Spekulovalo se i o tom, že by za pár let mohl kandidovat na prezidenta země.

pez, Filip Šusta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz