Zahraničí

Mladého surfaře (17†) napadl žralok. Svým zraněním na pláži podlehl

Mladého surfaře (17†) napadl žralok. Svým zraněním na pláži podlehl
Zdroj: Getty Images

Na pláži Wooli Beach na východním pobřeží Austrálie došlo k dalšímu smrtelnému útoku žraloka. Obětí je tentokrát teprve 17letý mladík, kterého dravec pokousal do nohou při surfování. Svědkům se podařilo ho dostat na pláž, mladíkovi ale už nebylo pomoci. Tento rok je to už páté úmrtí po útoku žraloka v Austrálii.

V sobotu odpoledne místního času sedmnáctiletý mladík surfoval na moři u pláže Wooli Beach na východním pobřeží Austrálie v Novém Jižním Walesu. To odpoledne se mu však jeho koníček stal osudovým. Pokousal ho totiž žralok a způsobil mu velmi vážná zranění nohou.

Podle australského zpravodajského webu ABC.net.au mu po útoku běželo několik surfařů na pomoc a dostali ho na břeh, kde mu byla poskytnuta první pomoc. Zranění ale byla fatální a mladík na místě zemřel. Vrtulník, který pro chlapce na pláž letěl, byl proto uprostřed cesty odvolán a vrátil se zpět na základnu.

Související obsah

Okolní pláže byly uzavřeny a policie zahájila vyšetřování. Zatím není známo, který druh žraloka mladíka pokousal. Smrtelný útok přišel jen týden poté, co žralok v Queenslandu zabil 34letého otce dvou dětí. V Austrálii mají tato zvířata od začátku roku na svědomí už pět lidských životů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz