Domácí

Řidič chtěl přes cestu pustit kachny, místo toho způsobil nehodu

Řidič chtěl přes cestu pustit kachny, místo toho způsobil nehodu
Zdroj: Policie ČR

Nehoda kvůli kachnám, které přecházely přes cestu, uzavřela v úterý ráno silnici na Strakonicku. Řidič auta nechtěl kachní výpravu přejet, a proto zabrzdil. Šofér v autě za ním už to však nestihl. O chvíli později došlo k další nehodě v koloně, která se v místě vytvořila.

K první nehodě došlo po sedmé hodině ráno na silnici I/20 u obce Újezd poblíž Vodňan. "Jeden z řidičů popsal, že zabrzdil za autem, které mělo dávat přednost kachnám přecházejícím přes silnici a zezadu do něj narazilo auto, které nedobrzdilo,“ informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.


Tato srážka se však naštěstí obešla bez zranění a nic se nestalo ani přecházejícím kačenám. Netrvalo však dlouho a ve stejném úseku došlo k další dopravní nehodě.

Související obsah


"Ve směru od Českých Budějovic na Strakonice přijíždělo nákladní auto, které v důsledku tvořící se kolony začalo brzdit. Za ním jedoucí dodávka ale dobrzdit nestačila a do náklaďáku vrazila,“ dodala Nováková.


V tomto případě se však střet už bez následků neobešel. Řidič dodávky utrpěl při nárazu zranění a záchranáři jej převezli do nemocnice na ošetření. Nehodu nyní vyšetřuje dopravní policie.

Nehoda u obce Újezd na Strakonicku:

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz