Zahraničí

Na hranicích Ázerbájdžánu a Arménie to vře. Zemřelo nejméně 16 lidí!

Na hranicích Ázerbájdžánu a Arménie to vře. Zemřelo nejméně 16 lidí!
Zdroj: Profimedia

Nejméně 16 lidí od neděle zahynulo při ozbrojených střetech na hranici Arménie a Ázerbájdžánu. Do bojů se zapojily i drony a těžké dělostřelectvo. Jde o největší násilný konflikt v regionu za několik posledních let.

Potyčky na neklidné hranici mezi oběma blízkovýchodními státy odstartovaly v neděli a postupně se do nich zapojily i drony a dělostřelectvo. Na obou stranách zahynulo nejméně 16 lidí, jednou z obětí je i ázerbájdžánský generál.

Podle britského Guardianu Ázerbájdžán přiznal ztrátu 11 vojáků a jednoho civilisty, Arménie potvrdila smrt čtyř příslušníků armády. Jablkem sváru je region Náhorní Karabach - oblast sice formálně patří Ázerbájdžánu, ale fakticky ji kontrolují Arméni, kteří mají podporu svého domovského státu.

Související obsah

Válka tu sice skončila už před 26 lety, ale konflikt o Náhorní Karabach stále přetrvává a snahy o jeho urovnání jsou neúspěšné. K potyčkám na sporné hranici tak dochází pravidelně. Aktuální střety jsou nejnásilnější od roku 2016. Obě země svorně tvrdí, že palbu zahájili vojáci druhého státu, oni ne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz