Zahraničí

Čech přečkal noc v Nízkých Tatrách. Pátrala po něm i slovenská letka

Čech přečkal noc v Nízkých Tatrách. Pátrala po něm i slovenská letka
Zdroj: Horská záchranná služba SR

Od pondělního večera pátraly dvě desítky záchranářů i letka slovenského ministerstva vnitra po dvaasedmdesátiletém českém turistovi, kterého pohřešoval jeho kamarád. Vyčerpaného muže našli záchranáři v úterý před polednem.

Horskou službu požádal o pomoc kamarád nezvěstného Čecha, který se vydal na túru po hřebeni Nízkých Tater. Přítel si však začal dělat starosti, jelikož se mu kamaráda nepodařilo zkontaktovat. Patrně se mu během cesty vybil telefon.


Právě z tohoto důvodu se nepodařilo telefon lokalizovat ani horské službě, která o celé události informovala na webu.


V noci na úterý proto vyrazilo do terénu sedm záchranářů se služebními psy, kteří se snažili dvaasedmdesátiletého muže najít. Přestože do rána prošli všechny přístupové trasy, turistu nenašli.

Související obsah


Pátrání tedy pokračovalo v úterý ráno, kdy se do hledání pustilo sedmnáct záchranářů i letka ministerstva vnitra. Značně vyčerpaného a dehydratovaného Čecha se jim nakonec podařilo najít. Podle záchranářů neutrpěl muž žádné zranění. Ti ho také následně převezli do zařízení, kde byl ubytovaný.


Podle informací horské služby se muž během náročné túry vyčerpal a zdržel při přechodu polomu a míst s vysokou kosodřevinou. Protože neměl žádnou svítilnu, sestoupil v noci do neschůdného terénu, kde noc přečkal.


Ráno pak začal pomalu pokračovat dále po stezce. Kvůli vyčerpání byl však jeho přesun značně komplikovaný. Horská služba zhodnotila turistovo rozhodnutí pokračovat v cestě jako správné. Díky tomu si muž urychlil svou záchranu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz