Zahraničí

Čech přečkal noc v Nízkých Tatrách. Pátrala po něm i slovenská letka

Čech přečkal noc v Nízkých Tatrách. Pátrala po něm i slovenská letka
Zdroj: Horská záchranná služba SR

Od pondělního večera pátraly dvě desítky záchranářů i letka slovenského ministerstva vnitra po dvaasedmdesátiletém českém turistovi, kterého pohřešoval jeho kamarád. Vyčerpaného muže našli záchranáři v úterý před polednem.

Horskou službu požádal o pomoc kamarád nezvěstného Čecha, který se vydal na túru po hřebeni Nízkých Tater. Přítel si však začal dělat starosti, jelikož se mu kamaráda nepodařilo zkontaktovat. Patrně se mu během cesty vybil telefon.


Právě z tohoto důvodu se nepodařilo telefon lokalizovat ani horské službě, která o celé události informovala na webu.


V noci na úterý proto vyrazilo do terénu sedm záchranářů se služebními psy, kteří se snažili dvaasedmdesátiletého muže najít. Přestože do rána prošli všechny přístupové trasy, turistu nenašli.

Související obsah


Pátrání tedy pokračovalo v úterý ráno, kdy se do hledání pustilo sedmnáct záchranářů i letka ministerstva vnitra. Značně vyčerpaného a dehydratovaného Čecha se jim nakonec podařilo najít. Podle záchranářů neutrpěl muž žádné zranění. Ti ho také následně převezli do zařízení, kde byl ubytovaný.


Podle informací horské služby se muž během náročné túry vyčerpal a zdržel při přechodu polomu a míst s vysokou kosodřevinou. Protože neměl žádnou svítilnu, sestoupil v noci do neschůdného terénu, kde noc přečkal.


Ráno pak začal pomalu pokračovat dále po stezce. Kvůli vyčerpání byl však jeho přesun značně komplikovaný. Horská služba zhodnotila turistovo rozhodnutí pokračovat v cestě jako správné. Díky tomu si muž urychlil svou záchranu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz