Domácí

Dívku vyhodila z okna její matka! Prokázalo to policejní vyšetřování

Dívku vyhodila z okna její matka! Prokázalo to policejní vyšetřování
Zdroj: TV Nova

Plzeňští kriminalisté ukončili vyšetřování okolností případu, kdy desetiletá dívka vypadla k okna paneláku v Plzni na konci letošního února. Policisté případ uzavřeli s tím, že za pád dívenky může její matka, která následně vyskočila za ní.

Zatímco její desetiletá dcera utrpěla jen lehká poranění, matka na místě podlehla vážnému zranění hlavy, které si při skoku způsobila. Policisté vyšetřovali, zda šlo o nešťastnou nehodu, trestný čin nebo sebevraždu.


Co se v bytě stalo, zjistili kriminalisté z výpovědi dívky. Věrohodnost její výpovědi následně potvrdili také odborní znalci.


Policisté proto dospěli k závěru, že dívenku vyhodila z okna její matka a následně skočila za ní. Po pádu zemřela. Není tak koho trestně stíhat.

Související obsah


"Policisté případ odložili, protože pachatel nemůže být trestně stíhaný,“ potvrdila policejní mluvčí Martina Korandová.


Podle reportérky TV Nova, která v únoru na místě mluvila se sousedy z panelového domu, se jednalo o bezproblémovou rodinu. Jedním z důvodů špatného psychického stavu matky mohlo být také to, že její dcera absolvovala před nějakou dobou delší pobyt v nemocnici.


"Ještě než skočila, tak ji záchranáři ubezpečovali, že dítě bude v pořádku. Stála v okně a byla duchem nepřítomná. Dívala se před sebe do prázdna,“ popsala situaci mluvčí plzeňské záchranné služby Mária Svobodová.

Připomeňte si celou událost v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz