Domácí

Smrt krásného sumce. Obřího Karla našli zastřeleného na hladině

Smrt krásného sumce. Obřího Karla našli zastřeleného na hladině
Zdroj: Getty Images

Uherské Hradiště prožívá smutek nad ztrátou oblíbeného sumce Karla. Podle slov starosty Stanislava Blahy obří rybu někdo barbarsky zastřelil.

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha, který je zároveň i vášnivým rybářem, sdílel na facebooku příspěvek ve kterém informuje, že všemi oblíbený obří sumec Karel je po smrti. Podle starosty ho někdo zastřelil.

„Být rybářem zdaleka není jen o házení prutu do vody a grilování ryb. Je to i o respektu. K přírodě, vodě a ke všemu, co v ní žije. Proto se většina ryb pouští zpátky,“ napsal Blaha.

Sumec nebyl žádný drobeček, měřil 243 centimetrů a podle odborníků mu mohlo být až 40 let. Ryba se často pohybovala poblíž vodní hladiny a tak byla známá v širém okolí.

"Na Karla, 243cm velkého sumce, jsme se každý rok jezdili dívat na loďce, jak leží na hnízdě. Teď ho nějaký inteligent a "velký silák" zastřelil. Je to hrozné,“ dodal Blaha

Zveejnil(a) Stanislav Blaha dne Steda 15. ervence 2020

 

Na sociálních sítích se rozjela veliká diskuze a lidé vyjadřují své zklamání nad Karlovo smrtí, zároveň se objevují, ale i komentáře, že zranění mu mohla způsobit i volavka

"Smutný osud, je to potvrzené? Znám případ kdy takhle velkou rybu zabila volavka, jen jí bodla a hotovo,“ vyjadřuje se jeden z diskutérů.

Pokud se prokáže, že se Karla někdo opravdu pokusil upytlačit, hrozí neznámému pachateli až dva roky za mřížemi.

Muž vylovil 230 cm dlouhého sumce. Podívejte se na video: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz