Zahraničí

Německý Rambo dopaden! Odzbrojil policisty a pět dní se skrýval v lese

Německý Rambo dopaden! Odzbrojil policisty a pět dní se skrýval v lese
Zdroj: Profimedia

Po pěti dnech německá policie dopadla ozbrojeného muže, který se skrýval v Černém lese v Bádensku-Württembersku. Jednatřicetiletému Yvesu Rauschovi média dala přezdívku Rambo, neboť při prvním zatýkání odzbrojil čtyři policisty a s jejich zbraněmi uprchl.

Po Rauschovi pátraly stovky policistů včetně psovodů a vrtulníků s termokamerami. Celých pět dní se skrýval v lese v maskovací výzbroji s nožem, lukem, sekerou a pistolemi, které vzal policistům, když se ho snažili zatknout v chatě v Offenburgu na jihu Německa. Přišli si pro něj čtyři muži zákona a všechny je odzbrojil a unikl jim.

V pátek ho policie po obrovské pátrací akci konečně dopadla, jak informoval německý zpravodajský web Deutsche Welle. Policie u něj našla několik zbraní, které mu vzala. Nyní muž podstoupí psychiatrické vyšetření a také testy na alkohol a drogy. Aktuálně je ve vazbě.

Související obsah

Policie na tiskové konferenci oznámila, že se Rausch skrýval ve křoví. Před ním ležely jeho zbraně a dopis. Vytáhnout z křoviska se jen tak nenechal a bránil se. Při zadržení utrpěl zranění on i několik policistů. Policie objevila několik zbraní i v bytě, kde bydlel, než se minulý rok stal bezdomovcem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz