Domácí

Policejní zásah na D5! V kamionu na odpočívadle se skrývali tři migranti

Na dálnici D5 na Berounsku byli v jednom z kamionů nalezeni tři migranti. Na místě si je převzala cizinecká policie, která bude zjišťovat jejich národnost a to, zda v České republice zažádali o azyl. Jednoho z nich záchranáři dopravili do nemocnice.

Tři migranti se skrývali v kamionu, který měl po dálnici D5 namířeno směrem k Plzni. Podle informací AKTU.cz se mělo jednat o bulharský kamion. Ten zrovna stál na odpočívadle u benzínové pumpy na 36,5 kilometru, když jeden ze svědků uslyšel zevnitř zvuky. Policie na místo po oznámení poslala tři hlídky - dvě z dálniční policie, jednu z dopravní.

"Policisté zajistili tři osoby," sdělila redakci TN.cz policejní mluvčí Vendula Marečková. "Na místě si je poté převzala cizinecká policie, která zjišťuje jejich totožnost a zda požádaly v České republice o azyl. Dále se bude postupovat podle mezinárodních smluv," dodala. Národnost migrantů zatím známá není.

Související obsah

Jeden z nich skončil v nemocnici, uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. "Mohu potvrdit, že na dálnici D5 vyjela posádka RZP z Hořovic k muži po kolapsu. Po nezbytném ošetření, kdy byl pacient při vědomí, ho transportovali do hořovické nemocnice," řekla Effenbergerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz