Domácí

V jediném dni letěl vrtulník pro dvě topící se děti, obě zemřely v nemocnici

Během minulého týdne vyjížděli jihočeští záchranáři a policisté k tonoucím dětem, jedno zachraňovali na Prachaticku, druhé na Českokrumlovsku. I přes veškerou snahu lékařů a zasahujících děti zemřely v nemocnici.

V prvním případě vyjely v úterý jednotky Integrovaného záchranného systému na Prachaticko, dítě se začalo topit v jednom z obecních rybníků. Ve druhém případě pak šlo o tonutí dítěte v jezírku u rodinného domu na Českokrumlovsku.

"V obou případech na místech zasahoval vrtulník LZS a poškozené přepravil k dalšímu ošetření do nemocnic, kde oba poškození v uplynulých dnech bohužel zemřeli," sdělila mluvčí policie Lenka Krausová.

Děti jsou v letních měsících ohroženou skupinou z pohledu úrazů při sportech i při koupání, kdy mohou přecenit své síly, vzdálit se bez povšimnutí rodičům a jít si zaplavat. Policisté proto apelují na rodiče, aby byli v případě koupání extrémně obezřetní.

Související obsah

"Vteřina nepozornosti může bohužel změnit navždy životy celých rodin. Apelujeme na rodiče a příbuzné, nespouštějte zvláště malé děti z očí, pokud se pohybujete ve vodě nebo v její blízkosti," doplnila Krausová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz