Zahraničí

Pod zřícenou zdí zemřela matka a čtyři děti. Strhla ji tlupa zuřivých opic

Pod zřícenou zdí zemřela matka a čtyři děti. Strhla ji tlupa zuřivých opic
Zdroj: Profimedia

Čtyři děti a jejich matka poklidně spaly, když se stěna nádvoří jejich domu začala otřásat. Rodina z města Šahdžahan Pur zemřela pod zřícenou cihlovou zdí, kterou na ni strhla tlupa opic. Páteční tragédie v tomto indickém městě však nebyla první.

Smrt matky a jejích čtyř dětí byla v pořadí již 50. incidentem, ve kterém všudypřítomní makakové sehráli roli. O tragédii informoval tamní portál Times of India.

Podle informací indických úřadů se na spící rodinu zeď zřítila poté, co se na ni opice začaly sápat. Pod jejich zuřivým náporem cihly povolily a zasypaly nádvoří.

Související obsah

Důvodem, proč rodina namísto bezpečí domu zvolila prostor před ním, byly extrémně vysoké noční teploty. Kvůli nim se pobyt v domě stal nesnesitelným. Padající cihly zranily také několik dalších členů rodiny.

Podle informací indické policie matka s dětmi zemřela na místě. Yogi Adityanath, který je hlavou státu Uttarpradéš, kde rodina žije, přislíbil pomoc. Pozůstalým chce přispět zhruba 400 tisíci rupií, tedy asi 4600 eur.

Přemnožené opice, makakové rhesus, terorizují i indické hlavní město Dillí. S oblibou prý v početných skupinách útočí na lidi, které okrádají o jídlo. Podle informací tamních úřadů nepohrdnou ani mobilními telefony a nebojí se zavítat ani do domů místních. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz