Zahraničí

Ozbrojenec na Ukrajině držel rukojmí a střílel, policie ho zadržela

Policisté v centru ukrajinského města Luck celé úterý zasahovali proti ozbrojenému muži. Přepadl autobus a jako rukojmí si vzal 13 pasažérů. Úřady předtím dokonce informovaly o 20 zadržených. Na místě zněla i střelba. K večeru ho policie zadržela.

Třináct cestujících městského autubusu si v ukrajinském Lucku vzal ozbrojený muž jako rukojmí. Mezi nimi i těhotné ženy a děti. Neustále opakoval, že je "nespokojen se systémem na Ukrajině".

Podle agentury AP se místem několikrát rozléhala i střelba. Z autobusu útočník vyhodil také předmět, který explodoval. Vyhrožoval, že odpálí i několik bomb rozmístěných po městě. To se naštěstí nestalo. Několik hodin s ním vyjednávala protiteroristická jednotka.

Muž se do telefonu představil jako Maxim Plochoj (Špatný). Ve skutečnosti se jednalo o 44letého Maxima Krivoše. Náměstek ministra vnitra Anton Gerašenko uvedl na facebooku, že na internetu našel knihu nazvanou Filozofie zločinu podepsanou stejným jménem. Má jít o psychicky nemocného člověka, jenž byl už několikrát trestán.

Související obsah

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj splnil jeden z únoscových požadavků a na facebooku zveřejnil prohlášení. Další politici, jež k tomu vyzýval, to neudělali. Muže ve večerních hodinách zadrželi policisté, rukojmí vyvázli bez jakékoliv úhony.

Luck leží na západě země, přibližně 400 kilometrů od hlavního města Kyjeva.

Na místo odpoledne dorazil i obdrněný vojenský vůz:

Související obsah

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz