Domácí

Vlak na Rychnovsku vláčel dodávku 300 metrů. Dvě ženy zemřely

Vlak na Rychnovsku vláčel dodávku 300 metrů. Dvě ženy zemřely
Zdroj: Drážní inspekce

V úterý krátce před tři čtvrtě na pět odpoledne smetl vlak na Rychnovsku osobní auto. Ke střetu došlo na nechráněném železničním přejezdu mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí. Řidička i její spolujezdkyně ve zdemolovaném voze zemřely. Trať byla sedm hodin neprůjezdná.

"Na přejezd označený svislou dopravní značkou "Stůj, dej přednost v jízdě" vjelo auto značky VW Caddy, které řídila 49letá žena. Ona a její o 36let starší spolujezdkyně na místě zemřely," řekla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podle informací policie před sebou vlak tlačil auto zhruba 300 metrů. Řidička se spolujezdkyní neměly šanci náraz přežít. Ze čtyř lidí, kteří v tu dobu cestovali ve vlaku, se nikdo nezranil.

Související obsah

Auto zůstalo po prudkém střetu zaklíněné pod vlakem. Na místě spolu s krajskými hasiči zasahovala jednotka správy železnic.

Dle vyjádření Drážní inspekce byl přejezd zabezpečený pouze výstražnými kříži. Jestli řidička blížící se vlak přehlédla, nebo za tragickou srážkou stálo něco jiného, vyšetřují policisté.

Související obsah

"Škoda na vlaku byla vyčíslena na 350 tisíc korun a na automobilu na 180 tisíc. Na základě přeměření rozhledových poměrů v předmětném kvadrantu bylo zjištěno, že rozhledové poměry pro řidiče automobilu jedoucího v daném směru, vyhověly," informuje na svém facebooku Drážní inspekce.

Provoz na trati se železničářům podařilo obnovit po jedné hodině ráno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz