Domácí

"Našel jsem rodinnou fotku, sdílejte." Čech napálil přes 50 tisíc lidí

"Našel jsem rodinnou fotku, sdílejte." Čech napálil přes 50 tisíc lidí
Zdroj: Facebook

Desítky tisíc Čechů se nechaly nachytat na hoax, který se už několik dní šíří sociálními sítěmi. "Našel jsem tuhle rodinnou fotku na nádraží, sdílejte," stojí u snímku mladého páru. Jenže ve skutečnosti jde o hereckou dvojici z legendární komedie Návrat do budoucnosti.

Už přes 50 tisíc lidí sdílelo hoax a neustále přibývají další, kteří internetový vtípek nerozpoznali. 

"Tuto fotografii jsem našel minulý týden na chodníku u vlakového nádraží v Teplicích. Na zadní straně je nápis ‘Táta a máma 1955’‎. Chci to vrátit majiteli. S vaší pomocí to půjde!" stojí u snímku mladého páru.
 

Ve skutečnosti se však o mladé milence z Československa nejedná. Na fotce jsou George a Lorraine z komedie Návrat do budoucnosti z roku 1985. Ztvárnili je Crispin Glover a Lea Thompsonová.

Originální fotka z filmu Návrat do budoucnosti:

Zdroj: oficiální zdroj

Lživá, ale nevinná výzva přitom ani není originální. V minulých letech už se opakovaně šířila i po amerických sítích. Za velkou louží se také nechaly nachytat tisíce lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz