Domácí

Výhry jsme nedostali, smazali nám účty, tvrdí klienti sázkové kanceláře

Výhry jsme nedostali, smazali nám účty, tvrdí klienti sázkové kanceláře
Zdroj: Profimedia

Tisíce z výher v nedohlednu, smazané herní účty a řada zuřících klientů. Jeden z nich se obrátil na redakci TN.cz s podezřením, že se stejně jako řada dalších stal obětí podvodu. Sázková kancelář MaxiTip si dle jeho slov přivlastnila peníze z účtů tisíců hráčů. To ale šéf MaxiTipu odmítá. Jde prý jen o technické potíže a hráčům slíbil kompenzaci.

MaxiTip nabízí fanouškům sportovních utkání možnost vsadit si na výsledky zápasů. Případná výhra pak putuje na účet hráče. Na ten je možné si peníze vložit a následně vsadit a zase si je z něj vybrat. Právě výběr podle vyjádření jednoho z klientů už není možný.

Sázková kancelář totiž prý bez jakéhokoli předešlého upozornění ve čtvrtek veškeré hráčské účty smazala. Kam se poděly peníze, které na nich v tu dobu byly, majitelé účtů netuší. Kancelář s nimi totiž prý přestala komunikovat.

Související obsah

"Zadal jsem 28. 5. 2020 žádost o výběr na bankovní účet a do dnešního dne peníze nepřišly," svěřil se na facebookové stránce MaxiTip uživatel Štěpán. K němu se připojila řada dalších. Částky, které dle jejich slov hráči neobdrželi, se pohybují v rozmezí několika set korun, až po několik tisíc.

Redakci TN.cz se podařilo spojit s předsedou představenstva sázkové kanceláře MaxiTip Karlem Kabrnou. "Nyní přecházíme na nový systém automatizace plateb, abychom urychlili právě tyto výplaty z kont. Toto má za následek zmiňované technické problémy i současný výpadek, za který se velmi omlouvám. Ke smazání kont v žádném případě nedošlo, ani to není možné, jen se nyní nelze do systému přihlásit," vyjádřil se pro TN.cz.

Související obsah

Klienti sázkové kanceláře dokonce nabyli podezření, že je MaxiTip na pokraji krachu a jejich peníze si přivlastnil, aby vyrovnal ztrátu. "Telefony na netu mají všechny falešné, na FB a mail neodpovídají, smrdí to insolvencí," napsal na facebook společnosti uživatel Dave. Zároveň vybízí ostatní poškozené, aby společně s ním na kancelář podali žalobu.

Podle Kabrny ale nic z toho není pravda. Trvá na tom, že jde pouze o technické problémy, které budou co nejdřív odstraněny. "Osobně mě to velmi mrzí, protože jsme sami sázkaři a sportovci," řekl Kabrna.

Související obsah

Hráči, kteří čekají na své výhry, však mají obavy, aby se peněz opravdu dočkali. Většina z nich na ně čeká už téměř dva měsíce. Podle šéfa MaxiTipu bude vše napraveno v řádu dnů a pro klienty sázkové kanceláře chystá i odškodnění.

"Mám připravenou veřejnou omluvu se zdůvodněním a nabídnu dotčeným klientům i kompenzaci, protože chceme zůstat věrní svému heslu "hráči hráčům" a toto vím, že je pro hráče velmi nepříjemné. Přijímám za to jako předseda plnou odpovědnost," tvrdí Kabrna.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz