Domácí

Poryv větru odhodil paraglidistu mezi stromy, zůstal viset vysoko v korunách!

Poryv větru odhodil paraglidistu mezi stromy, zůstal viset vysoko v korunách!
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Hasiči vyjeli v pátek kolem poledne na pomoc paraglidistovi, který skončil v korunách stromů. Visel zhruba ve 12 metrech. Dolů mu museli pomoci hasiči. Muži, který zůstal uvězněn vysoko nad zemí, se naštěstí nic nestalo.

Paraglidista startoval na Černé hoře v Krkonoších, během toho ho ale zachytil poryv větru, který ho zanesl rovnou do lesního porostu mezi vysoké stromy. Na místo vyrazili hasiči se speciálním výcvikem pro práci ve výškách.

"Aby se k paraglidistovi hasiči dostali, spojili dohromady několik žebříků, které také důkladně zajistili. Pomocí lanové techniky pak provedli lezci jištění shora, člověk se sám od padáku odpojil a jištěný se dostal po žebříku dolů," popsala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Nakonec hasiči vystoupali také pro samotné křídlo. Paraglidista vyvázl bez zranění, padák byl víceméně nepoškozený.

Související obsah

"Zpět na své základny se jednotky vracely po 13. hodině. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trtunova a JSDH Hormí Maršov," doplnila Götzová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz