Domácí

Na party u Benešova přijelo kolem 2000 lidí, policie je hlídá z vrtulníku

Od pátečního večera se do katastru obce Hlaváčkova Lhota sjíždějí příznivci techna. Akce je povolená, podle policie zatím přijelo kolem dvou tisíc lidí. Místo monitoruje i policejní vrtulník. Vážnější narušení veřejného pořádku zatím policisté řešit nemuseli. Party pokračovala celou sobotní noc.

Policie monitoruje situaci od pátku večer, kdy se na soukromý pozemek začali sjíždět první příznivci techna. Vlastník pozemku, kde se akce koná, dal organizátorům povolení. Policisté usměrňují provoz na příjezdových cestách a nájezd účastníků korigují.

"V současné době se na místě nachází přibližně 2 tisíce účastníků a několik stovek vozidel. Místo monitoruje také vrtulník Letecké služby Policie České republiky," sdělila mluvčí policie Lucie Nováková.

Do současné chvíle policisté nemuseli řešit nic vážnějšího, zároveň zpracovávají pět stížností na rušení nočního klidu.

Související obsah

"Policisté provádějí a budou provádět kontroly osob a vozidel najíždějících do prostoru. Důsledné kontroly budou policisté provádět i u odjíždějících účastníků jak na přítomnost alkoholu v dechu, tak na návykové látky," doplnila Nováková.

Policie zatím eviduje pět stížností na rušení nočního klidu:

Technoparty vesele pokračovala celou sobotní noc:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz