Zahraničí

Protesty v USA sílí! Demontranty strkali vyzbrojení policisté do neoznačených aut

Protesty v USA sílí! Demontranty strkali vyzbrojení policisté do neoznačených aut
Zdroj: Profimedia

Demonstranti hnutí Black Lives Matter se v sobotu sešli na jedné z největších protestních akcí, které se zatím konaly. Situace v Seattlu byla velmi vyhrocená, policie proti demonstrujícím, kteří zapálili buňky před rozestavěným vězením pro mladistvé, použila pepřový sprej i zábleskové granáty. Úřady měly nasadit speciální jednotky, které jsou určené pro boj s terorismem.

Kolem dvou tisíc lidí se v sobotu sešlo v americkém městě Seattle ve Washingtonu, protesty proti rasismu ožily po nasazení speciálních jednotek Oddělení vnitřní bezpečnosti (Department of Homeland Security) v Portlandu, píše portál CNN.

Během pátečních protestů měli lidé natočit policisty v polovojenských uniformách bez identifikačních znaků, jak strkají některé z protestujících do neoznačených aut. Má jít o jednotky, které vznikly po teroristických útocích 11. září 2001 a jsou určeny pro boj s terorismem.

Při sobotních protestech někteří z protestujících zapálili pracovní buňky před rozestavěným vězením pro mladistvé. Policie se snažila dav rozehnat pepřovým sprejem a omračujícími granáty.

Související obsah

Demonstrace odstartovaly po smrti George Floyda při zatýkání v Minneapolis v květnu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz