Zahraničí

Lupič při přepadení hrozil dynamitem. Banka na něj vypsala odměnu

Rakouští kriminalisté pátrají ve spolupráci s jihomoravskými kolegy po muži, který s výbušninou v ruce přepadl v Rakousku banku a odnesl si v přepočtu zhruba milion korun. Údajně by mohl mít vazby na Českou republiku.

Poklidné lázeňské městečko Laa an der Thaya zažilo šok. Do místní banky vešel muž, který bez jediného slova přiložil na plexisklo jedné z přepážek papír s nápisem "Přepadení, mám zbraně a dynamit. Všechny peníze!"

"Pokladní banky v obavě, že muž opravdu zaútočí, vydala pětimístnou finanční hotovost," popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Uloupená hotovost se v přepočtu na české koruny pohybuje kolem milionu.

Lupič si k přepadení vybral přepážku, která byla vzdálená od ostatních, takže si ostatní zaměstnanci banky ničeho podezřelého nevšimli. Jakmile dostal peníze, z místa odešel. Teď po něm pátrají policisté.

"Jde o asi 40letého pachatele, který je přibližně 175 centimetrů vysoký, měl na sobě tmavou bundu s kapucí, tmavé kalhoty a tmavé boty. Na hlavě kšiltovku, na očích černé brýle a na rukou tmavé rukavice," uvedl Malášek.

Související obsah

Přepadení se stalo v pátek 26. června krátce před polednem, policisté o něm ale informovali se zpožděním. Podle kriminalistů by pachatel mohl být Čech, případně by mohl mít vztah k České republice. Na místě zajistili jeho DNA.

Jakékoli poznatky o pachateli přivítají policisté na tísňové lince 158. Banka za informace vedoucí ke zjištění jeho totožnosti vypsala odměnu tisíc eur.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz