Krimi

Falešný exekutor vylákal z ženy 150 tisíc korun. Policie před ním varuje!

Falešný exekutor vylákal z ženy 150 tisíc korun. Policie před ním varuje!
Zdroj: TV Nova

Případy, kdy lidé naletí podvodníkovi, jsou stále častější. Podobnou zkušenost má také žena z Hodonínska, ze které falešný exekutor vylákal 150 tisíc korun. Událost vyšetřují policisté, kteří před podvodníky varují.

Podvedené ženě zavolal neznámý muž, který se představil jako pracovník exekutorské kanceláře s pohledávkou, kterou měla mít z minulosti. Řekl jí, že pokud nechce, aby došlo k exekuci, musí částku okamžitě zaplatit na účet, který jí nadiktoval.


"Žena v časové tísni a obavách z možných následků to okamžitě udělala,“ řekl policejní mluvčí Petr Zámečník.


Poté se jí přibližně za hodinu ozvala žena. I ta se představila jako pracovnice téže exekutorské kanceláře. Údajně se měl muž splést a nadiktovat podvedené špatné bankovní spojení. Proto volala znovu, aby uvedla správný účet.

Související obsah


"Původní odeslanou částku slíbili obratem vrátit. Oslovená žena tedy znovu odeslala stejný finanční obnos,“ dodal Zámečník.


Druhý den ženu však z exekutorské kanceláře znovu kontaktovali a požadovali další platby. To už odmítla a oslovila policii.


Vyšetřovatelé nyní případ prověřují jako trestný čin podvodu. Pachatelům hrozí v případě dopadení až pět let vězení.


Policisté před podobnými případy opakovaně varují. Lidé by si měli zejména ověřovat informace. "Při podobných telefonátech buďte obezřetní, neposílejte peníze bez ověření pravdivosti podaných informací,“ vyzývá Zámečník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz