Krimi

Falešný exekutor vylákal z ženy 150 tisíc korun. Policie před ním varuje!

Falešný exekutor vylákal z ženy 150 tisíc korun. Policie před ním varuje!
Zdroj: TV Nova

Případy, kdy lidé naletí podvodníkovi, jsou stále častější. Podobnou zkušenost má také žena z Hodonínska, ze které falešný exekutor vylákal 150 tisíc korun. Událost vyšetřují policisté, kteří před podvodníky varují.

Podvedené ženě zavolal neznámý muž, který se představil jako pracovník exekutorské kanceláře s pohledávkou, kterou měla mít z minulosti. Řekl jí, že pokud nechce, aby došlo k exekuci, musí částku okamžitě zaplatit na účet, který jí nadiktoval.


"Žena v časové tísni a obavách z možných následků to okamžitě udělala,“ řekl policejní mluvčí Petr Zámečník.


Poté se jí přibližně za hodinu ozvala žena. I ta se představila jako pracovnice téže exekutorské kanceláře. Údajně se měl muž splést a nadiktovat podvedené špatné bankovní spojení. Proto volala znovu, aby uvedla správný účet.

Související obsah


"Původní odeslanou částku slíbili obratem vrátit. Oslovená žena tedy znovu odeslala stejný finanční obnos,“ dodal Zámečník.


Druhý den ženu však z exekutorské kanceláře znovu kontaktovali a požadovali další platby. To už odmítla a oslovila policii.


Vyšetřovatelé nyní případ prověřují jako trestný čin podvodu. Pachatelům hrozí v případě dopadení až pět let vězení.


Policisté před podobnými případy opakovaně varují. Lidé by si měli zejména ověřovat informace. "Při podobných telefonátech buďte obezřetní, neposílejte peníze bez ověření pravdivosti podaných informací,“ vyzývá Zámečník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz