Domácí

Dvě stě útoků za minutu! V Pomoraví bojují s invazí komárů

Na Litovelsku a Olomoucku v okolí řeky Moravy se přemnožili komáři. Na mnoha místech tam zaznamenali hygienici více než deset útoků hmyzu na člověka za minutu, což už považují za kalamitní stav.

Nejvíce postiženou oblastí jsou cyklisty oblíbené lesy v okolí Střeně. Hygienici tam naměřili až 200 komářích útoků za minutu.


Přesto se odborníci shodují, že současný stav je vrcholem kalamity v této oblasti. Ta je zasažená přemnoženými komáry především kvůli červnovým a červencovým povodním.

Přemnožení dotěrného hmyzu nastalo navzdory ošetření tůní přípravkem, který likviduje larvy komárů.

Související obsah


Následný postřik přímo v ulicích obcí je účinný pouze krátkodobě. Pomáhá tak jen látka, která komáry odpuzuje po dobu 48 hodin. Obce stály postřiky už několik stovek tisíc korun.


Proti komárům se doporučuje používat odpuzovač ve spreji a pokud jdete do lesa, zbytečně se nezastavovat a mít zakrytou co největší část těla. Podle hygieniků by se v následujících dnech a týdnech měl počet komárů postupně snižovat.


S přemnoženými komáry bojují také na dalších místech republiky. Kalamitní situace je třeba v lesích na Břeclavsku a Hodonínsku.

Petr Bača, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz