Krimi

Samopaly i brokovnice. Muž z Prahy měl v garáži 26 nabitých zbraní!

Kriminalisté si minulý čtvrtek došlápli na 42letého muže, který měl v garáži 26 zbraní. Podle policie byly připraveny k použití. Brokovnice, samopaly a další pušky totiž byly nabité, při prohlídce strážci zákona našli i bedny se 150 kilogramy munice.

Pražská kriminálka měla podezření, že v průmyslovém areálu v Praze 8 někdo přechovává velké množství nelegálních zbraní a munice. Při čtvrteční prohlídce garáže 42letého muže se jim potvrdilo.

"V garáži se nacházelo více než 150 kilogramů munice a 26 dlouhých a krátkých střelných zbraní. Na místě zákroku se nacházel i muž, kterému zbraně patřily," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že spolupracoval a zbraně dobrovolně vydal.

"Zbraně byly v době prohlídky nabité a nachystané k použití. Při domovní prohlídce kriminalistům pomáhal i služební pes, který je speciálně vycvičený na vyhledávání zbraní a střeliva," doplnila.

Muž během výslechu tvrdil, že je pouze "vášnivým sběratelem". Nedokázal však vysvětlit, proč během policejního zákroku byly zbraně nabité.

Související obsah

Policisté ho podezřívají z nedovoleného ozbrojování. V případě odsouzení tak může skončit až na pět let za mřížemi. Zbraně projdou expertízou, po které by mělo být jasno, zda nebyly použity ke spáchání trestného činu.

"Pokud by se ukázalo, že tomu tak bylo, může se okruh trestných činů ještě rozšířit. V nejbližší době kriminalisté s prověřovaným zahájí trestní stíhání, které bude vedeno na svobodě," uzavřel Siřišťová.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz