Zahraničí

Tatry praskají ve švech! Lidé stojí ve frontách i na turistických trasách

Mnozí lidé kvůli šíření koronaviru zůstávají ve své zemi a na dovolenou si vybírají právě tuzemské destinace. Ne jinak je tomu také u našich sousedů na Slovensku. K velmi oblíbeným tamním lokalitám bezpochyby patří Vysoké Tatry. Právě ty v současné době doslova praskají ve švech.

Nejen Slováci, ale také čeští nebo polští turisté vyráží na dovolenou do Vysokých Tater. A právě na přelomu července a srpna je nápor na zdejší hory největší.


Krásné letní počasí přilákalo do Tater velké množství lidí. Ti vzali útokem především tamní lanovky. Čekání v dlouhých frontách však trvá mnohdy déle, než pokud by se lidé rozhodli jít pěšky. Například na čtyřmístnou kabinovou lanovku z Tatranské Lomnice na Štart čekali turisté v úterý i hodinu.

 

Související obsah


Dlouhé fronty se však tvoří také na známých turistických trasách. Vysoké a Nízké Tatry mají nyní problém rovněž s parkovacími místy.Ohromný nápor výletníků však nezažívají jen slovenské Tatry. Velký zájem je také o návštěvu nejvyššího vrcholu České republiky. U lanovky na Sněžku se proto v posledních týdnech tvoří mnohdy dlouhé fronty.


Lidé však často nerespektují vyznačené trasy a ničí tamní unikátní přírodu. Správě parku však v letošním roce došla trpělivost a na vrcholu nechala naistalovat ochranné sítě.

Takto to vypadalo před čtrnácti dny u lanovky na Sněžku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz