Zahraničí

Šmírujete nás, zuří lidé! Instagram zapíná kameru, i když o tom nevíte

Šmírujete nás, zuří lidé! Instagram zapíná kameru, i když o tom nevíte
Zdroj: Profimedia

Instagram čelí skandálu s údajným šmírováním uživatelů. Populární sociální síť z toho osočují lidé na twitteru. Ve zkušební verzi nového operačního systému iPhonů je totiž nová funkce, která odhalila, že aplikace spouští kameru i ve chvílích, kdy má být vypnutá. Podle mluvčího jde ale o pouhou chybu a fotoaparát ve skutečnosti nic nesnímá.

Společnost Apple opatřila novou verzi operačního systému iOS pro iPhony funkci, která nejspíš mnoha společnostem zavaří. Mobil svého majitele upozorní výstražnou oranžovou tečkou, že některá z používaných aplikací používá kameru. Jako první se na pranýři ocitla sociální síť Instagram.

Nový operační systém sice vychází až na podzim, vývojáři a nadšenci ho ale už teď testují. A zjistili, že právě na instagramu je kamera podle výstrahy spuštěná i ve chvílích, kdy si pouze prohlížejí fotky ostatních. "Jen tak jsem brouzdal instagramem, když v tom mě iPhone upozornil na používání kamery," divil se jeden z uživatelů na twitteru.

Okamžitě se spustila lavina rozhořčených komentářů. Lidé si myslí, že je sociální síť pravidelně šmíruje. Mluvčí společnosti Facebook, která instagram provozuje, vzkázal, že se jedná o dočasnou chybu pouze v testovací verzi nového iOS.

Související obsah

"Přístup k vašemu fotoaparátu máme pouze, když nám to sami dovolíte. Našli jsme chybu v iOS 14 Beta, která hlásí, že kamera je zapnutá, přestože to tak není, a pracujeme na opravě. Vaši kameru nezneužíváme a už vůbec nic nenahráváme," ubezpečil mluvčí podle portálu theverge.com.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz