Domácí

Kočka umírala zaseklá ve větračce. Hasiči ji zachránili po mnoha hodinách

Kočka umírala zaseklá ve větračce. Hasiči ji zachránili po mnoha hodinách
Zdroj: Getty Images

K záchraně kočky museli ve středu vyjíždět hasiči v Praze. Nebohé zvíře bylo dlouhé hodiny zaseklé v balkónových dveřích a jelikož její majitelka nebyla zrovna doma, nemohl ji nikdo pomoci. Vyčerpané zvíře se nakonec podařilo zachránit až hasičům.

Na svou přirozenou zvídavost doplatila kočka na zličínském sídlišti. Když její majitelka nebyla doma, rozhodla se, že se vydá skrz otevřené větrání na balkón. Při pokusu o prolezení ventilačkou se ale kočce zasekla hlava venku, a tělo zůstalo viset vevnitř.

"Včera večer jsem zaslechl ze sídliště nepříjemný řev kočky. Původně jsem si myslel, že se venku jen nějaké dvě kočky hašteří. Řev ale nepřestával, a tak jsem se šel podívat na balkón a zahlédl naproti u sousedů, jak tam visí kočka ve ventilačce od balkónových dveří,“ popsal jeden ze sousedů

Související obsah

Na místo po chvilce přijela jednotka hasičů s plošinou, kterým se po krátkém zásahu podařilo dostat na balkón, kočku uvolnit a pustit ji zpátky do bytu.

Záchrana kočky není tak ojedinělým případem, jak by se mohlo zdát, často se stává, že se procházejí například po římsách oken nebo střeše, a pak se samy nedokáží dostat dolů. Velkým nebezpečím jsou pro ně právě ventilačky, jako například případ z tohoto článku

Související obsah

"Kocourek je naštěstí v pořádku. Dnes jsem s ním byla u veterináře a má akorát zlomený drápek a je trochu v šoku. Kvůli pohotovosti sousedů se naštěstí nic horšího nestalo,“ vyjádřila se pro TN.cz majitelka zachráněné kočky.

Majitelé by tak měli v těchto letních měsících dávat na své čtyřnohé mazlíčky pozor, a když odchází z domova, tak několikrát řádně zkontrolovat, že mu nehrozí nebezpečí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz