Domácí

Policista Jirka bojuje s vážnou nemocí. Lék nehradí pojišťovna

Policista Jirka bojuje s vážnou nemocí. Lék nehradí pojišťovna
Zdroj: Policie

S žádostí o pomoc se na veřejnost obrátili kolegové policisty Jiřího Gregovského ze Zlínského kraje. Jiří je policejní kynolog, který se se svým parťákem, fenkou Violou, stal dokonce mistrem republiky ve vyhledávání výbušnin. Teď ale onemocněl vážnou nemocí a lék, který by mu mohl pomoci, pojišťovna nehradí. Policisté pro něj uspořádali sbírku.

"Jirka Gregovský onemocněl závažnou onkologickou nemocí, která může mít fatální následky nejen pro něho samotného, ale v nejhorším případě může zasáhnout celou jeho rodinu. S léčbou jeho těžké choroby mu může pomoci pouze lék, který však není hrazen z veřejného zdravotního pojištění,“ uvedli ve společném prohlášení ředitel Krajského ředitelství Policie Zlínského kraje Jaromír Tkadleček a předseda Nezávislého odborového svazu Policie Tomáš Machovič.

Související obsah

Jiří potřebuje drahou biotickou léčbu, část si již zaplatil z vlastních úspor. Jeho kolegové se rozhodli jemu a jeho rodině pomoci a vyhlásili na Jiřího sbírku.

„Pojďme jim společně pomoci vyrovnat se s nelehkým životním údělem a Jirkovi k uzdravení,“ vyzvali Tkadleček a Machovič.

Na Jiřího léčbu je možné přispívat na účet s číslem 4200555535/6800 pod variabilním symbolem 313558 a to do konce září.

Kynolog Jirka zlínské policisty úspěšně reprezentoval vloni na jaře v soutěži policejních kynologů ve vyhledávání výbušnin. S border kolií Violou přivezli do Zlína pohár za celkové první místo a také za nejlepší pachové práce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz