Krimi

Opilý řidič se řítil v protisměru na D1, narazil do protijedoucího auta!

Opilý řidič se řítil v protisměru na D1, narazil do protijedoucího auta!
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Klidná čtvrteční jízda po dálnici v Moravskoslezském kraji se rázem změnila v nepříjemné překvapení. Před řidičem náhle prudce uhnulo auto, a on spatřil, jak se na něj v protisměru řítí osobák. Cizinec byl opilý, hrozí mu tři roky za mřížemi.

Zprávu o autě řítícím se protisměrem na D1 přijali ve čtvrtek večer kolem osmé ostravští policisté. Okamžitě vyrazili na místo.


"Ve směru na Polsko hlídka spatřila stojící poškozené vozidlo značky Renault. Řidičem byl 54letý cizinec, jehož chůze byla nejistá a vrávoravá. Podezření z ovlivnění alkoholem potvrdil výsledek provedené orientační dechové zkoušky – přes dvě promile alkoholu v dechu," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.


Řidič renaultu zřejmě při své zběsilé jízdě poškodil dvě další auta. "Řidič vozidla značky Fiat uvedl, že jel směrem na Polsko, přičemž automobil jedoucí před ním prudce vybočil. Náhle tak spatřil protijedoucí vozidlo. Došlo k bočnímu střetu. Hmotná škoda je způsobená také na třetím automobilu, kterého zasáhly odlétnuté části vozidel při kolizi," doplnila Štětínská.

Související obsah

Při nehodě se nikdo nezranil, škoda na autech je ale asi 200 tisíc. Řidiči renaultu policisté sebrali řidičák, je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tři roky za mřížemi.


"Policisté se obrací se žádostí o svědectví na řidiče, kteří včera pár minut před 20. hodinou místem dopravní nehody - 358. kilometr dálnice D1 v katastru Ostravy ve směru na Polsko - projížděli. Řidič měl dle informací najet na dálnici na 365. kilometru (Vrbice) a pokračovat v protisměru, jedná se tedy rovněž o tento úsek směrem k hranicím," požádala Štětínská.


"Policisté dálničního oddělení Ostrava uvítají jakoukoliv informaci k vozidlu v protisměru a k dopravní nehodě, stejně tak záznamy z kamer vozidel. Informace lze sdělit na telefonním čísle 974 722 761, na jakémkoliv oddělení Policie ČR nebo na bezplatné lince 158. Děkujeme," sdělila mluvčí.
 

V Jindřichově Hradci na benzínce naboural náklaďák. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz