Domácí

Muž ucpal záchod hromadou peněz. Našel jsem je na chodníku, brání se

Muž ucpal záchod hromadou peněz. Našel jsem je na chodníku, brání se
Zdroj: Městská policie Praha

V neděli řešili strážníci v Praze kuriózní případ na veřejných toaletách, kde se čtyřiatřicetiletý muž pokoušel spláchnout hromadu bankovek. Padělkům eur a dolarů se však do potrubí nechtělo, a tak záchod ucpaly. Strážnici poté muž tvrdil, že bankovky našel na chodníku.

Pokud chtěl být muž při splachování bankovek nenápadný, nevyšlo mu to. Zbavit se jich totiž rozhodl v kabince na dámské toaletě s označením invalidy ve vestibulu stanice metra I. P. Pavlova. Strážnici na jeho podezřelé chování upozornila obsluha, podle které muž ucpal záchod neznámým předmětem.

Strážnice pojala podezření, že se tam dotyčný pokouší aplikovat drogu, a tak ho vyzvala, ať vyjde ven. Muž uposlechl a poté, co prokázal svou totožnost, se zmínil, že záchod ucpal velkým množstvím bankovek. Ty se snažil podle svých slov spláchnout poté, co zjistil, že je na nich červená barva.

Související obsah

 

"Zřejmé padělky bankovek měl nejprve najít sám, později tvrdil, že je našel společně s kamarádem na chodníku," uvedla mluvčí pražské městské policie Jiřina Ernestová.

Zdroj: Městská policie Praha

Balík padělaných peněz obsahoval 545 kusů bankovek různých měn - především eur a dolarů. Strážnici je předali státní policii k dalšímu opatření, stejně tak i 34letého muže, který se je pokusil spláchnout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz