Zahraničí

Odsouzeného slovenského miliardáře našli v Praze na psychiatrii

Odsouzeného slovenského miliardáře našli v Praze na psychiatrii
Zdroj: Profimedia

Pátrání po slovenském miliardáři Jozefu Majském, který je odsouzený na devět let ve vězení kvůli podvodům, bylo úspěšné. Čeští policisté ho našli na psychiatrickém oddělení v pražské nemocnici.

Minulý týden zamítl senát Nejvyššího soudu na Slovensku odvolání Jozefa Majského v kauze podvodů tzv. “nebankovek“ Horizont Slovakia a BMG Invest. Úředníci tak potvrdili rozhodnutí slovenského Specializovaného trestního soudu, který miliardáře odsoudil na devět let ve vězení.


Podle policistů se však odsouzený poté začal skrývat. Jelikož Majský měl české občanství a v té době se zdržoval v Ostravě, kriminalisté přizvali ke spolupráci také české kolegy. Ti Majského vypátrali v jedné z pražských nemocnic.

 

Související obsah


 
"Podle posledního vyjádření ošetřujícího lékaře není Majský schopný žádných úkonů, a proto zůstává hospitalizován. Kvůli tomu je po jeho osobě i nadále vedeno pátrání,“ píší slovenští policisté na facebooku.


Ještě na přelomu tisíciletí patřilo Majskému okolo padesáti českých i slovenských podniků. V Česku je známý zejména tím, že ke krachu a následné likvidaci dovedl automobilku Liaz. Ta se zaměřovala především na výrobu nákladních aut.


Přibližně před dvaceti lety se stal Majský jednou z hlavních postav skandálu kolem nebankovních společností BMG Invest a Horizont. Těm se podařilo před krachem vylákat z lidí téměř 63 miliard slovenských korun (přes 50 miliard Kč).


Podle portálu tvnoviny.sk měl Majský figurovat v těchto podvodech jako jeden z hlavních aktérů. Obžaloba byla na něho podána v roce 2004. Ve středu padl pravomocný verdikt a Majský byl odsouzen na devět let ve vězení.


Podle Majského advokáta Petera Filipa je jednání soudu nezákonné. "Nebudu teď komentovat rozhodnutí soudu. Využiji všechny zákonné postupy, abych toto rozhodnutí zvrátil,“ citovaly tvnoviny.sk Filipa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz