Domácí

Policista zasažený bleskem promluvil! Už ho pustili z nemocnice

Policista zasažený bleskem promluvil! Už ho pustili z nemocnice
Zdroj: TV Nova

Z Fakultní nemocnice v Ostravě dnes propustili muže, kterého minulý týden zasáhl blesk. „Cítím se výborně a uvědomuju si, že k rodině se mohu vrátit jen díky profesionálně poskytnuté pomoci,“ nechal se slyšet při propuštění.

Pětatřicetiletého policistu zasáhl blesk v neděli odpoledne, když jel na čtyřkolce. O případu jsme psali ZDE. Vrtulník ho se zraněním transportoval do ostravské fakultní nemocnice, kde se o něj postarali a přibližně po týdnu ho mohli propustit.

„Využiji této příležitosti, abych poděkoval kolegovi i náhodným kolemjdoucím, kteří mi poskytli první pomoc přímo na místě. Obrovský dík patří posádce vrtulníku a pak týmu Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO. To, že existuje popáleninové centrum jsem sice věděl, ale že jednou budu jeho pacientem mě nikdy nenapadlo,“ nechal se slyšet zachráněný policista.

Související obsah

Fakultní nemocnici Ostrava přijme ročně průměrně jednoho člověka, kterého zasáhl blesk. Většina z nich má trvalé následky. „Je to velmi vzácný případ. Řekl bych, že to byl souběh příznivých okolností jak přírodních, tak lidských. Pacienta jsme probudili 24 hodin po zásahu. Komunikoval, byl orientovaný, a proto jsme jej mohli přeložit na standartní jednotku Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie,“ uvedl primář Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO Jan Jahoda.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz