Zahraničí

Jadranem se prohnala ničivá bouře! Vítr o síle hurikánu pustošil pobřeží

Jadranem se prohnala ničivá bouře! Vítr o síle hurikánu pustošil pobřeží
Zdroj: Profimedia

V noci na úterý zasáhla pobřeží Jadranu mohutná bouře, která s sebou přinesla ničivé krupobití a lámala stromy. Zasáhla oblasti Itálie, Slovinska i Chorvatska. Místy vítr dosáhl rychlosti až 150 km/h a jeho sílu pocítili především turisté, kteří byli ubytovaní v kempech.

Nejsilněji bouře udeřila v chorvatské Istrii, kde zpustošila část pobřeží i vnitrozemí. Nejcitelněji zasáhla města Poreč, Novigrad a Umag, kde za sebou zanechala vyrvané stromy a převrácené kontejnery. V Umagu podle meteorologického webu IstraMet.hr vítr foukal rychlostí až 150 km/h a způsobil značné škody.

Na sociálních sítích se objevila videa, která byla natočena v samotném středu bouře v Umagu. "Zatím nejhorší video. Takhle to vypadalo ve středu bouřky. Jako by městem prošel hurikán," uvedl IstraMet v popisku videa.

Kromě stromů bouře ve městě poškodila také dopravní značky, silnice, domy i auta. Místy ji doprovázelo i ničivé krupobití. Podle webu 24ur.com nepřízeň počasí v Istrii pocítili především turisté, kteří byli ubytovaní v kempech.

Ty mají v této destinaci v oblibě i čeští turisté, není však známo, zda na místě zrovna v tu dobu nějací pobývali. Ministersto zahraničních věcí nedisponuje údaji o počtu Čechů v jednotlivých oblastech. Nikdo se na něj však v souvislosti s bouří neobrátil, uvedlo pro TN.cz.

Související obsah

Nejen Chorvatsko, ale i Slovinsko a Itálii zasáhla silná bouře. Na pobřeží Terstu moře zaplavilo ulice, domy a bary. Vítr zde foukal rychlostí přes 90 km/h. Na slovinském pobřeží dosáhl až 122 km/h - i tady lámal stromy a řadu domácností zanechal bez elektřiny. Bouře a déšť by měly Jadran sužovat i v úterý.

 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz