Domácí

Před vězením se schoval do Bohnic. Vypátrali ho ale už po pár dnech!

Odsouzený slovenský podnikatel Jozef Majský se podle slovenské policie skryl před vězením v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích. Milionář, který v 90. letech obchodoval s ropou, podporoval Mečiarovo HZDS a ve velkém se soustředil na privatizaci státních podniků, dostal minulý týden po 18 let dlouhých soudních tahanicích devítiletý trest. Do vězení ale nenastoupil.

Devět let za mřížemi. Po vynesení tohoto verdiktu měl Jozef Majský minulý týden odcházet ze soudní síně rovnou v poutech. Jenže podobně jako se roky vyhýbal soudním jednáním, nepřišel ani na vynesení rozsudku. Do vězení nenastoupil. Na jeho adrese v Ostravě ho nikdo neviděl.

Pátrání policistů nakonec trvalo jen čtyři dny. Našli ho v pražské nemocnici na psychiatrii a následně zadrželi.

Poškození na spravedlnost pro Majského čekají už 18 let. Bývalý učitel, tehdy ještě jako Josef Marhula, vydělal na privatizaci. Jeho majetek měl údajně hodnotu osmi miliard korun.

Podnikatelův pád přišel spolu s krachem investičních firem. Zhruba 170 tisíc podvedených klientů nechalo ve společnosti často i celoživotní úspory. Majský prý hodlá proti rozhodnutí soudu dál bojovat.

TV Nova, TV Markíza, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz