Zahraničí

Obyvatelé Bejrútu hledají v troskách své blízké. Zkáza na videích a fotkách

Počet obětí exploze v Bejrútu překonal stovku. Nemocnice jsou zahlcené tisíci zraněných. Zoufalí obyvatelé libanonské metropole hledají své přátele a členy rodiny. Libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan přiznal, že pátrání je komplikované a nefunguje elektřina. Na videích a fotografiích se podívejte, jak moc výbuch libanonskou metropoli zdevastoval.

Libanonský premiér Hasan Dijáb událost označil za katastrofu a spřátelené země požádal o pomoc. Řada států již pomocnou ruku nabídla, včetně České republiky.

Sedmatřicetičlenný speciální tým USAR podle vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) vyrazí na pomoc Bejrútu ve středu odpoledne.

Exploze v Bejrútu zničila i tamní nemocnice:

Podívejte se na zničený Bejrút z ptačí perspektivy:

Obyvatelé Bejrútu zoufale hledají své příbuzné a přátele, kteří byli v blízkosti výbuchu. Na instagramu vznikla stránka locatevictimsbeirut, kde mohou sdílet fotografie svých pohřešovaných blízkých.

"Musíme zůstat silní, ale tohle je pro naši populaci příliš. Vše, co můžeme udělat, je vydržet. Jsme silní, musíme takoví zůstat," pronesl v slzách bejrútský guvernér.

Obyvatelé Bejrútu v troskách hledají své blízké:

Tlaková vlna dosáhla až do vzdálenosti 25 kilometrů od výbuchu. Kamera v jednom z bytů zachytila, jak se zoufalý otec snaží chránit svého syna před výbuchem.

Na ranní záběry poničeného Bejrútu se podívejte ZDE:

Při výbuchu v Bejrútu zemřeli také dva Filipínci. Lidé v troskách stále hledají své blízké. Exploze zranila také zaměstnance německého velvyslanectví a několik členů Prozatímních sil OSN v Libanonu.

"Nemůžu uvěřit, že uprostřed pandemie čelí lidé v Libanonu další katastrofě. Posíláme modlitby a upřímnou soustrast našim libanonským bratřím a sestrám. Bůh vám žehnej," píše na twitteru uživatel JayShriRam. Modlitby za oběti a zraněné píší lidé z celého světa.

Výbuch poničil domy v širokém okolí:

Výbuch zranil nejméně 4000 lidí včetně dětí.

S hašením požáru po explozi pomáhala letadla:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz