Zahraničí

Návrhářka Blanka Matragi zažila explozi v Bejrútu. Myslela jsem, že je to atentát!

Výbuch zažila přímo v Bejrútu i módní návrhářka Blanka Matragi, která v Libanonu žije a pracuje. Exploze dokonce poničila její ateliér. Jí ani nikomu z jejích blízkých se naštěstí nic nestalo. Televizi Nova se s ní podařilo spojit a návrhářka ve videorozhovoru popsala situaci ve městě i své dojmy a pocity těsně po výbuchu.

"Po silnicích jsme jeli ve skleněné drti, prostě ta vypadaná okna dělala skleněnou pokrývku," líčí své zážitky z úterní tragédie módní návrhářka Blanka Matragi. Náladu mezi obyvateli Bejrútu shrnuje do tří slov - šok, smutek a solidarita.

Když městem otřásl výbuch, bála se, že jde o útok. "Když se sypala okna, tak jsme si mysleli, že je to nějaký atentát. Několik atentátů jsem tu už zažila a teď to vypadalo hodně podobně," svěřila se Matragi.

Související obsah

Módní návrhářka těsně před mohutným výbuchem odešla ze svého ateliéru. Od přístavu je sice osm kilometrů daleko, i tak v něm ale exploze napáchala velké škody. "Celá skleněná stěna, která při výbuchu byla zdemolovaná tlakem, vpadla do mého ateliéru. Zničila výšivky," popisuje spoušť Matragi.

Dodává ale, že materiální škody jsou to nejmenší a vyjadřuje podporu všem, které tragédie zasáhla. "Bohužel je to nesmutnější okamžik po 40 letech zde v Libanonu. Je to nazýváno největším výbuchem po Hirošimě," říká. Nezapomněla také poděkovat všem, kteří Libanonu v těchto těžkých chvílích pomáhají.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz